Išskirtinis dėmesys kiekvienam projektui

Straipsniai

Laiptai - tai ne tik būdas užlipti į kitą pastato aukštą, tačiau ir labai svarbi interjero detalė. Šiuolaikinės technologijos, medžiagų asortimentas suteikia plačias galimybes projektuojant laiptus.

Svarbiausi yra keli punktai renkantis laiptus:

  • Konstrukcijos tipas
  • Laiptų patogumas
  • Dizainas


Pabandysime aptarti visus punktus, kad būtų lengviau apsispręsti kokių laiptų norite ir kas labiausiai tinka individualiu Jūsų atveju.

Konstrukcijos tipas. Laiptų laikančios konstrukcijos gali būti trijų rūšių t.y. medinės, gelžbetoninės arba metalinės.

Mediniai laiptai yra geriausias pasirinkimas lyginant kainos/vaizdo/kokybės santykiu. Svarbu, kad mediniai laiptai būtų gaminami pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir skiriant didelį dėmesį medienos surinkimui, apdirbimui. Labai svarbu yra teisingai suprojektuoti laiptus. Naudojant specialias programas laiptų projektavimui, visada randamas tinkamiausias sprendimas kiekvienu individualiu atveju. Taip pat, klientui pateikiame projekto vizualizacijas, kad būtų lengviau suprasti ir įsivaizduoti kas yra siūloma. Mūsų laiptai yra gaminami nuo iki su tuo pačiu CNC centru (robotu) pagal projektą, taip yra išgaunamas nepriekaištingas tikslumas. Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad mediniai laiptai yra nešiuolaikiški, masyvūs, negražūs, o dar ir girgžda, nėra tvirti ir t.t. Tokių laiptų ir dabar yra pagaminama nemažai, tačiau šiuolaikinės technologijos, dizainas ir išpildymas leidžia pasiūlyti gražius, šiuolaikiškus, lengvai atrodančius, labai tvirtus laiptus. Dėl girgždesio taip pat neturi būti kalbų, nes visos besiliečiančios detalės medis-medis yra apsaugotos specialiomis guminėmis juostomis, silikonu. Mediena yra praėjusi keletą džiovinimo/drėkinimo ciklų, yra stabili.

Laiptasijas dažnai dažome kas suteikia joms neįprastą vaizdą, lengvumą, švarumą. Pagrindiniai privalumai tokių laiptų: labai tiksliai pagaminama, greitai sumontuojama, visos detalės išbaigtos, gražiai apdirbtos, laiptai nevibruoja, gera kaina.
Minusą šio tipo laiptų įžvelgiame tik vieną, jei jį galima būtų pavadinti minusu: mediniai laiptai montuojami tada, kai jau sudėtos grindys, išdažytos sienos. Taigi statybų metu tenka naudotis stelažais, kopėčiomis, laikinais laiptais.

Gelžbetoninė laiptų laikančioji konstrukcija yra pati tvirčiausia ir stabiliausia. Taip pat, tokie laiptai tikrai įspūdingai atrodo, nes galimi labai įvairūs dizaino sprendimai. Žinoma, norint gauti aukštos kokybės gaminį reikia tinkamai pasirinkti gamintoją.

Kad tinkamai suprojektuotų tokius laiptus, reikia aukštos kvalifikacijos technologų, kurie teisingai išskaičiuoja apkrovas ir galimus sprendimus. Neteisingai suprojektuoti šie laiptai gali sukelti itin didelių nemalonumų (atsiranda vibracija, skylimai ir pan.).
Gelžbetoniai laiptai (priklausomai nuo pasirinktos konstrukcijos) atrodo itin lengvi ir modernūs. Tinkamai suderinus apdailos medžiagas (pakopas, porankius ir tt.) galima išgauti įspūdingą vaizdą.
Tokia konstrukcija yra išliejama ankstyvoje statybų stadijoje, tad tai palengvina darbininkams patekimą į antrą aukštą. Taip pat, tokio tipo laiptams reikalingas specialus pagrindas, kurį paruošią laiptų gamintojai, tad klientui papildomai rūpintis niekuo nereikia.

Vienintelis tokių laiptų minusas yra aukšta kaina. Tiek pati konstrukcija nėra pigi, tiek ir tolimesnė jos apdaila dažnai pareikalauja nemažos sumos, dėl kai kurių detalių (pvz. lenktų porankių) gamybos sudėtingumo.

Metalinis karkasas: dažniausiai pasitaikantys metalinių laiptasijų tipas Lietuvoje yra vadinami „krokodilai“, t.y. laiptasijos gaminamos iš stačiakampių vamzdžių. Tokie karkasai turi nemažai minusų: didelė vibracija, reikalingi tvirtinimai į sienas arba į grindis keliose vietose, kad sumažinti vibraciją. Dėl vis vien išliekančios minimalios vibracijos jų negalima apdirbti idealiai glaisto pagalba, nes nuo mažos vibracijos jis pradėtų trūkinėti... Todėl yra apdirbama iki pakenčiamo lygio ir nudažoma. Gaminant tokias laiptasijas jas reikia virinti, o tokiu būdu išgauti nepriekaištingą tikslumą yra neįmanoma. Kaina gaunasi dažniausiai identiška kaip laiptų su medinėmis dažytomis laiptasijomis, tačiau kokybė ir vaizdas mūsų manymu yra ne toks geras kaip medinių laiptasijų. Šio tipo karkasų privalumas yra tai, kad galima naudotis statybų metu.
Yra ir geros kokybės metalinių konstrukcijų, pavyzdžiui iš nerūdijančio plieno lakštų. Tokie laiptai yra pagaminami gana kokybiškai, tačiau iš esmės vis tiek neatstoja gelžbetonių laiptų tvirtumo, o kaina gaunasi gana panaši.


Laiptų patogumas


Yra itin svarbu, kad laiptai būtų patogūs ir geri. Žinoma, ne visada galimybės, namo projekto ypatumai tai leidžia.
Patogiausi laiptai yra tiesūs arba su aikštele. Tačiau teisingai ir gerai suprojektuoti besisukantys laiptai, taip pat, yra patogūs ir taip sutaupoma šiek tiek vietos. Įprastai žmogaus žingsnis yra 62 cm, tad toks pats žingsnis tūrėtų išlikti ir lipant laiptais. Laiptuose žingsnis yra skaičiuojamas sudedant dviejų pakopų aukščius su vienos pakopos pločiu. Optimalus laiptų pakopos plotis yra 250mm, žingsnio aukštis 185mm.

Yra labai svarbu kreiptis į gerus, daug patirties turinčius laiptų gamintojus, nes ne visada užtenka staliui turėti "auksines rankas", kad laiptai būtų patogūs ir tinkamai pagaminti. Labai svarbu yra teisingai suprojektuoti laiptus. Naudojant specialias programas laiptų projektavimui, visada randamas tinkamiausias sprendimas kiekvienu individualiu atveju. Mūsų įmonė dirba su vokiečių programa "Compass", kurios pagalba yra suprojektuojami tinkamiausi laiptai kiekvienu atveju, bei tiesiogiai paduodama CNC centrui robotui gamybai, taip yra išvengiama žmogiškųjų klaidų, o laiptai pagaminami itin tiksliai.

Laiptų dizainas. Dažnai klientai užduoda klausimą: - Kiek kainuoja laiptų pakopa? Tokiam klausimui atsakymo, net ir preliminaraus mes neturime. Kodėl? Todėl, kad viskas priklauso nuo laiptų dizaino. Mes gaminame labai daug skirtingų modelių laiptų, tad ir kiekvienu atveju skiriasi kaina. Klientams visada pasiūlome tiksliai suskaičiuoti kainą, pagal jo atsiųstus matmenis nubraižius konkrečiai jų laiptus su pasirinktomis detalėmis (kolonomis, porankiais, statramčiais ir t.t). Tada pasakome ne pakopos, o individualaus bendro projekto kainą.

Laiptai gali būti klasikiniai arba modernūs. Visa tai priklauso nuo pasirinktos tvorelės, spalvų. Laiptai gali tapti vienu pagrindiniu objekto akcentu, tereikia tinkamai parinkti laiptų formą, medžiagas, turėklo dizainą ir konstrukciją.